|
Az Arvisurabeli MAG- np urai I.
www.arvisura.van.hu/keret.cgi
Nhny sz az Arvisurkrl
![//lendvaykati.gportal.hu/portal/lendvaykati/image/gallery/1264347901_80.jpg](//lendvaykati.gportal.hu/portal/lendvaykati/image/gallery/1264347901_80.jpg)
A hun-magyar seinknl s ms rokon npeknl is az volt a szoks, hogy a legfontosabb esemnyeket mindig lejegyeztk, hogy az utkor szmra az rk tanulsgul megmaradjon. Ezeket az esemnyeket mindig csak 10, 20, st 30 vvel ksbb rktettk meg azrt, hogy ekkorra ezek mr teljesen trgyilagosak s tnyszerek legyenek. gy mr taln rthet, hogy ennek a gyjtemnynek mirt ppen Arvisura, azaz igazszls a neve.
Az Arvisurk.rovsrssal kerltek lejegyzsre, ltalban agyag vagy fmlapokra, azokat a pldnyokat pedig, melyeket a tvolabbi utkornak is meg kvntak rizni, tbbnyire aranylapokra rttk. A rovst csakis erre specilisan kikpzett rovsmnok vgezhettk.
A rovsokat tartalmaz lapokat mindig az un. Beavatott Kzpontokban riztk, melyek mindig jl elrejtett helyeken voltak, teht beavatatlan szemlyek soha nem frhettek hozz. Egykor ilyen szellemi kzpont volt tbbek kztt a mezopotmiai Nippur, az egyiptomi Karnak, Hetevarett, majd ezek veszlybe kerlst kveten Ordosz, vagy a mai Tbiliszi krnykn fekv Magyarka. Ksbb, Atillk Krpt-medencbe trtn visszavndorlst kveten egy ideig orszgunk terletre, Buda fldalatti vilgba menektettk az ordoszi szellemi kzpontot, s itt riztk egszen Istvn kirly uralkodsig. A keresztnysg felvtelvel azonban idegen papok rasztottk el orszgunkat, akik a ppa dekrtumaira nemcsak hogy megsemmistettek szinte minden si magyar emlket s rovsrst, de sajnos a szellemi kzpont kincseinek megszerzsre is ersen fjt a foguk. Ezrt Istvn parancsot adott unokaccseinek, Andrs, Bla s Levente hercegeknek, hogy az let Templomnak kincseit menektsk ki Ural-Budra a rokon manysikhoz. A manysik pedig eleget is tettek a feladatuknak, s nagyon hossz vekig riztk azokat. Azonban a smnhit szerint a vilghnapok vltsa idejn (2160 venknt) az egyes rokon npek t kell, hogy adjk egymsnak a szellemi kzpont rzsnek feladatt s a rovsrs jogt, gy az akkori manysi smn, Szalavr Tura a II. Vilghbor idejn egy partizn egysghez bellva, eljtt Magyarorszgra, s megkereste az erre legalkalmasabb beavatottat, aki Pal Zoltn, zdi vasgyri munks lett.
Pal Zoltn is eleget tett feladatnak, veken keresztl rta az Arvisurkat. A kziratok kiadsval tbbszr s tbb helyen is prblkozott, de ez csak hallt kveten kerlt nyomtatsra. (A Pski Kiad jvoltbl az alternatv knyvesboltokban ma is kapni lehet).
Az ataiszi kulturlis blcs
Az Arvisurk trtnetei az egykori – azta mr vz al kerlt kontinensen – Ataiszon kezddnek. Ez a Csendes-cenon volt tallhat, a jelenlegi Hawaii-szigetek kpeztk az szak-, szakkeleti cscskt.
Erre a bizonyos Ataiszra rkezett Kr.e. 8508-ban egy idegen „gi-szekr”, amelyen egy Arvisura-Anyahita nevezet n is utazott. lett ksbb a magyarok Nagyboldogasszonya. Leszllsukkor meghibsodott a jrmvk, s mivel nem tudtk megjavtani, a csoport knytelen volt itt maradni. A 3 n s 5 frfi kezdetben csak egymssal hzasodott, m ksbb a vrfrissts miatt szksgess vlt, hogy a fldiekkel is keveredjenek. Anyahitk hamarosan risi mret feladatot vllaltak magukra Ataiszon. Elsdleges cljuk az emberevs megszntetse volt, hisz a knyszert krlmnyek miatt mg akadtak emberek, akik rvetemedtek erre.
Anyahitnak a szintn kaltesi (azaz szriuszi) szrmazs Armogur volt a frje. Mindketten m-jelzs beavatottak voltak (hogy ez mit jelent, mg sz lesz rla). Hzassgukbl sok gyermekk szletett: Armogur, Agaba, Piroska-Irne, Magg, Saka, Mitra, Uruk, va-Tnde, r, l s Van.
Ez volt az a csald, aki megszilrdtotta Ataiszon a fejedelmi hatalmat, megszervezte az ataiszi llamot. Megtantottk az embereket a fldmvelsre, a csatornzsos s a lpcszetes nvnytermesztsre, az llattenysztsre, a trzsek kztti kereskedelemre, az telek elksztsnek mdjaira, a fmmegmunkls mdjra, s a klnfle gygymdokra. Anyahita hrom legkisebb fia r, l s Van klnbz Isten-eszme s valls megalaptiv vltak.
Anyahita kezdte el rovsrssal lerni a szlbolygjnak hitvilgt s tudomnyt, amit aztn lemsolva tovbbadtak minden trzs szmra. Teht tlk szrmazik az els kprs is, amire megtantottk a krnyezetkben l embereket, amit egyes csoportok aztn a sajt ignyknek megfelelen tovbbfejlesztettek, talaktottak, s gy terjesztettek tovbb. Az egyistenhit s a vilg teremtsnek tana is az csaldjn keresztl kerlt hozznk, s terjedt el az egsz Fldn, gy voltakppen minden mai fldi vallsnak az alapja innen ered, csakgy, mint pl. az jszlttek nvadsa is.
Gyakorlatilag ez a csald tantott meg bennnket minden olyan dologra, ami az emberisg kultrjnak kifejldshez szksges volt. A 24 Hun Trzsszvetsg, illetve a magyarok beavatottjai ezzel a magasabban fejlett kultrval mindig fenntartotta a kapcsolatot, kb. 100 venknt pedig k is szemlyesen elltogattak ide.
Az itt megtelepedett szriusziak irnytsa alatt, azok leszrmazottjainak nemzettsgeibl klnbz trzsek alakultak itt ki, mgpedig a fekete- s fehr-hunok, az agabk, az zok (a majdani pal-zok, azaz palcok, illetve gara-zok, azaz grzok sei), az indijk, a majk, a sakk (a majdani szktk sei), a krnyez szigeteken pedig az as np (a majdani aztkok sei). Az ezen trzsek egyes beavatottjai – akik a leginkbb a szriuszi gnek rkseinek mondhattk magukat - idvel megalkottak egy kln csoportot, akik a MAG np lettek.
Ataisz MAG npe
Anyahita legkisebb gyermeknek, Vannak szletett egy kisfia, akit Magyarnak hvtk. Magyar nagyon jl ltta azt, hogy a fldi emberek a legkisebb jltrt is kpesek becsapni, st meglni msokat, ezrt hogy magasabb szellemi szintre prblja emelni ket, megalaptotta a rla elnevezett smagyar-Egyhzat. Ekkortl ennek a hitrendszernek a kvetit kezdtk el magyaroknak nevezni. Ezek az emberek teht nem egy trzsbl szrmaztak, hiszen brmely trzs tagjait befogadtak maguk kz, ha be tudtak kzjk illeszkedni, illetve ha brtak azokkal a jellemzkkel, mint a csoport tbbi tagja.
„A Magyarok, az egyistenhvknek nevezett j emberek, akikhez ms trzsek gyermekei is csatlakoztak. gy az Anyahita kegyhely s Joli-Trem dombjai kztt megtelepedett egyistenhvket magyaroknak neveztk. Ezen egyistenhvk kveti nem kpeztek kln trzset, hanem a j embereknek a vallsi kzssgbe tartoztak. Ezen kzssgnek tagjai soha nem hborskodtak, hanem az Anyahita ltal lertt egy igaz Isten hitben neveltk fel gyermekeiket.”
Mint ebbl lthatjuk, magyarnak lenni, akkoriban nem faji vagy trzsi hovatartozst jelentett, hanem egyfajta llekminsget s szellemi szintet, hiszen kzs jellemzjk volt az egyistenhit, a bkessges megoldsokra val trekvs, ami a mai vilgunkban is nagy sz, nemhogy abban az idben.
lt teht egy MAG-magyar npcsoport valahol Ataisz szvben, akik bizonyos „emelkedettebb” llekminsggel brtak, s egyfajta hjknt krbevettk ket klnbz trzsek: agabk, indijk, sakk, majk, Uruk trzse, valamint a fekete s fehr hun trzsek, akik teht a magyar MAG vdrtegt kpeztk. m ehhez hasonl struktrt alkotott sok ms np is, mint pl. a kelta trzsek, hiszen a kzponti magot ott is a druidk kpeztk, akik a szakrlis kapcsolatot biztostottk az ket krlvev s vd tbbi kelta trzs szmra. De hasonl volt a fellls a md trzsek s a mguspapok esetben is. St a Magyar Trzsszvetsg megalakulst kveten szintn megmaradt egy ilyen struktra, hiszen a klnbz trzseink kztt ott volt a Nyk trzs, akik ezt a beavatott MAG csoportot alkottk. Vegyk szre, hogy ez a modell egyfajta analgit mutat az emberi llekkel is. Hiszen a MAG teljesen megfeleltethet a llek kzponti rszvel, a llekelektronnal. s mindkt kzponti rszre igaz, hogy ez jelenti az sszekt kapcsot a fraktlis rendszeren keresztl az Atyhoz. A kls rsz esetben pedig gy a llek, mint a hun trzsek esetben is igaz, hogy egyfajta vd funkcit ltnak el, ugyanakkor az lland mozgsuk rvn tapasztalatokat szereznek, a trzsek a kalandozsaik, mg a llek pedig a klnbz inkarncik sorn.
Ha ezt a rajzot 90 fokkal elforgatjuk, akkor pedig egy SZEM alakzatot kapunk. Fiziolgiai szempontbl a szem sz olyan szervre utal, melynek feladata a FNY rzkelse. Spritulis szemszgbl a szem a tisztnlts forrst, illetve a hatalmat szimbolizlja. Gondoljunk pl. az egyiptomi misztriumokbl Horus jobb szemre, mellyel a hagyomnyok szerint gygytani tudott, semlegesteni a gonoszt, megltta a jvt, materializlt, stb. Horus szemt a mai napig tisztelet vezi, st minden misztikus hagyomnyban gy ismert, mint Isten mindentudsnak s mindenhatsgnak a szimbluma.
Radsul a ht trzs, a FNY-t alkot ht idforrs szimblumnak is megfeleltethet, s eszerint pedig ez azt jelenti, hogy a MAGyarsg valban a FNY npe.
rdekes, tovbbi sszefggst lehet tallni pl. a hun-magyar-szkely rovsrsban is. Ha jl megfigyeljk, ezen rovsjelek kztt van kt olyan jel is, amely nagyon hasonlt a szemre. Ezek pedig az "F" s az "LY" betk. Ha tudjuk, hogy, az "F" a Forrst jelli, illetve, hogy az egyetlen "LY" betvel kezdd szavunk - nem vletlenl - a Lyuk, ami szintn a Forrs kiradsnak helyt jelli, akkor taln mg jobban rthetek a fenti sszefggsek.
A MAG sz ugyanakkor egyben magban is rejti a SZEM-et is, hiszen gondoljunk csak pl. a bzra: a bzaMAG nem ms, mint bzaSZEM is egyben, amit a np egyszeren csak letnek nevez. Ugyanakkor emlkezznk pl. No fiaira, akik szintn az let csrjt jelentettk a fldi emberisg trtnelmben. No fiai, Sm = szem, Khm = (visszafel olvasva) mk s Jphet = (tbb nyelvben, mint pl. finn, szanszkrit) gabona jelents. Mrpedig mit szoks tenni a maggal? El szoktk vetni! Nos, valban ez trtnt No fiaival is, hiszen egy-egy np sarjadt bellk. De ugyangy Samasna-Pisti, msnven Szemes Napisten, Hunor testvre Magor, vagy ppen rpd neve is magban rejti a magot.
Msrszt a magvetst kozmikus lptkkel nzve is lehet rtelmezni. Gondolok itt a Fld benpestsre egy-egy jabb teremtsi korszak kezdetn. Ehhez tudni kell, hogy tizenkt-fle gncsoport ltezik, az egyes zodikusoknak megfelelen. Amikor a bolygn egy-egy teremtsi korszak elkezddik, az egyes npcsoportokat nem egyszerre teleptik le, hanem a gncsoportok bizonyos sorrendje szerint. Ennek megfelelen az "elsdleges" gneket hordoz csoport rkezik legelszr, mert k azok, akik olyan tulajdonsgrendszerrel brnak, hogy kpesek a ksbb rkez tbbi csoport szmra a megfelel felttelek megteremtsre. Ezt a bizonyos "elsdleges" gnt hordozzk a zsidk is, s eredenden pp ezrt neveztk ket „Isten kivlasztott npnek”. Azt azonban mr kevesebben tudjk, hogy ugyanilyen elsdleges genetikai hordozk vagyunk mi, magyarok is. (A kt np gyakorlatilag ktfle plust kpvisel, ezrt az egyensly megtartsa miatt nem is lehetne csak egy np az elsdleges gnhordoz.) Ezek a MAG-lelkek teht azzal az isteni kldetssel rkeznek a Fldre, hogy a lelki fejldskben nluk alacsonyabb szinten lv embertrsaikat MAGukkal felemeljk, nemesebb tegyk. Ezrt fontos, hogy ilyen MAGvak mindig legyenek a Fldn, msklnben az emberisg elkorcsosul, lelki evolcis fejldsben megtorpan, vagy akr vissza is zuhan.
Ugyanerre utal egybknt az un. Magyar Biblia, vagy ms nven a Kldeusok Biblija, hiszen abban is azt olvashatjuk, hogy a Fldre elsknt letelepl npcsoport a kusok npe volt, Isten velk kttt szvetsget, mely szvetsg szimbluma az arany fokos volt. (S lm, a mai napig fokossal ballagnak a magyar dikok!) k voltak a „Tuds Fnynek birtokosai”, S csak „ksbb, mikor a Fld Napja mr ms csillagkpen rt a Fldre, beteleplt a Fld tbbi csillagkpnek szltteivel is. Az gbl a fldre rendelt uralkod hatalom kirlynak n-Lil npe megtartjnak rk lakhelyl n-Lil, gy Hunorszg hegyt jellte ki.” Lakhelyk NI-HUN volt, mely sz egyik rsjeleit azonban rosszul olvastk el, s ebbl lett a Dil-mun.
Egybknt tbb, ms forrs is megemlti, hogy a hun-szkta-magyar np volt az elsknt Fldre rkez np. Pl. a zsid szrmazs Epiphaniosz azt rta, hogy „a fldkereksg teremtsekor mindenki szkta volt”. Hrodotosz szerint szintn „a magyar a vilg legrgibb npe”.
Egybknt minden MAG, MAH, MAK, MAJ, MA kezdet sz a vilg minden nyelvn a legszebbet, leghatalmasabbat, legcsodlatosabbat jelenti, amit az si magyar-MAG nptl vettek t. (Pl.: magna, magister, magistrate, magnifico, magnify, major, stb.)
rdekes mdon a MAG np vezeti valjban is magasak voltak. Akr Nimrdot, rpdot, Szent Lszlt, vagy a Plos Rendet megalapt Boldog zsbet vesszk pldnak, valamennyikrl azt jegyzik fel, hogy olyan magasak, hogy kiemelkednek a npk kzl. De emlkezznk arra is, amit Anyahitk csaldja, valamint a tbbi szriuszi eredet emberrl feljegyeztek a rovsmnok, hogy k ugyan hozznk hasonl biolgiai felpts emberek, de bizony 1-2 fejjel magasabbak nlunk. gy teljesen logikus, hogy akik az gnjeiket rkltk, szintn magasabbak lettek.
A MAG elvetse
De trjnk vissza egy kicsit Ataiszhoz. Kr. e. 5070 krl a Fld risi mret kataklizma eltt llt. Egyre tbb fldrengs rzta meg Ataiszt is, gyakoriv vltak a vulkni tevkenysgek, aminek kvetkeztben Ataisz sllyedsnek indult. Ez a folyamat kb. Kr. e. 5070-5000-ig, mintegy 70 ven t tartott. Sokan elpusztultak, de akik el tudtak meneklni, azok az egyes - mr korbban ltrehozott - ataiszi gyarmatokra menekltek. Ezek voltak: Hikszosz-m (Egyiptom), Anina-m (Mezopotmia), Parszi-m (India), Agaba-m (szak-Kna), Indij-m (Mexik), Kuszk-m (Peru), Saka-m (Fidzsi-szigetek), stb.
Ez a MAG np teht, aki Ataisz kulturlis blcsjben nevelkedett fel, sztszrdott szerte a Fld klnbz pontjain, azaz a MAG el lett vetve. Ebbl a MAGbl keltek ki aztn a Fld legnagyobb kultri: Egyiptom, Mezopotmia, az Indus-vlgyi, a Maja, vagy ppen az Aztk kultra. Ezen magas kultrk aztn kezdtek elkorcsosulni, mert el kellett korcsosodniuk ahhoz, hogy a tbbi, nluk sokkal alacsonyabb szinten ll npeket feljebb emelhessk. Mert a vetmagnak is el kell rohadnia ahhoz, hogy belle j let szlethessen - (amint fent, gy lent).
A trtnelem sorn tbbszr s tbb helyen is trtnt ilyen „magvets”, illetve ezek a magok aztn mg tovbb szrdtak. Hiszen a ksbbi Itliai-flszigetre kellett vndorolnia egy bizonyos Etrnak s npnek – azaz az etruszkoknak - ahhoz, hogy az ott l primitv digo slakosokat felemelve ksbb kialakulhasson a nagy Rmai Birodalom. Ugyangy az ahj s pelazg magnak kellett megtantania, felemelnie, az elsllyedt Atlantiszrl odameneklt geri-beri „hsghellneket” ahhoz, hogy majdan megszlethessen a nagy grg kultra. Mg lehetne folytatni a sort, m azt hiszem a lnyeg megrtshez ez is bven elegend.
MAG np a Krpt-medencben
Kr. u. 181-ben is megalakul a Van-t mellett egy MAG-csoport, a Magyarok Tznyl Szvetsge, a 24 Hun Trzsszvetsg ers vdburkn bell. A magyar MAG-np aztn visszakltztt a Krpt-medencbe. Tettk ezt egyrszt azrt, mert nagyon jl tudtk azt, hogy az utols jgkorszak eltt is ez volt a hazjuk. Msrszt nagyon fontos erkzpontok mkdtek, s mkdnek ma is ezen a helyen. S hogy ezeket ismt birtokba vehessk, visszatrtek erre a szent helyre.
Egy ilyen MAG npnek a szlfldje is kiemelt tulajdonsgokkal kell, hogy rendelkezzen, s ez valban igaz is a Krpt-medencre. Ugyanis az itt l nvnyek, llatok gnllomnya a legstrapabrbb a vilgon. Gondoljunk pl. a tnklybzra, ami az egyedli nvny volt Csernobil katasztrfja idejn, ami nem fertzdtt meg a sugrszennyezstl. De az Arvisurk is megemltenek egy bizonyos bzafajt, ami kiemelkeden j minsg volt, ez pedig az un. „sikilla” bza. Sikilrl annyit rdemes tudni, hogy annak az Etrnak a lnya volt, aki kalandoz csoportjval az Itlia-flszigeten letelepedve megalaptotta a ksbb rla elnevezett Etrit, az etruszkok birodalmt. Sikila kornak legersebb szint beavatottja volt. Ksbb idekltztt a Krpt-medencbe, s itt lte le lete htralv veit a gyermekei s unoki kztt. Egyik fia, Tisza birodalmban termesztettek egy klnleges bzafajtt, mely vetmagot Sikila mg a szriusziaktl kapott, s ezt a fajtt pp ezrt rla neveztk el sikilla-bznak.
A nvnyekhez hasonlan az itt l llatfajok is a legegszsgesebbek az emberi tpllkozst illeten, mint pl. a szrke-marha, a racka-juh vagy a mangalica, aminek zsrja kztudottan egszsges mg a magas koleszterin-szint emberek szmra is. Taln rdemes mg emltst tenni egyes hzillatainkrl is, hiszen a pulik, komondorok s kuvaszok a kutyk kzl is kimagaslanak gyessgk, okossguk rvn, vagy akr a magyar lovak, melyek szintn kiemelked tulajdonsgokkal rendelkeznek.
Termszetesen seink nem mind egyszerre rkeztek vissza a jgkorszak eltti otthonukba, hanem tbb csoportban. Hogy csak a legjelentsebbeket emeljk ki:
1.) Kr.e. 4020-ban az egsz 24 Hun Trzsszvetsg lovasai kzl rkezett vissza az els csoport, akik itt talltk a jgkorszakot tll tarks, medvs npeket, s a velk keveredve kialakult 6 trzs megalaptotta a Meleg Vizek Birodalmt. Utna minden 20 vben rkeztek kisebb vrfrisst csoportok, fknt esklk s szki-hunok.
2.) Kr.e. 2790-ben Eskl vezr rkezett Ordoszbl, s Aranyosszk mellett megalaptotta az Aranyrges-Birodalmat. Ezzel a honfoglal trzsek szma 7-re emelkedett.
3.) Kvetkez hullmban a Pannonok jttek be Kr.e. 800-ban, Pannon vezr vezetsvel. Ebben a csoportban a 24 hun trzs minden trzse kpviseltette magt. ket kvettk hamarosan a kabarok, akik Kassa s Uzsvr kztti terleten telepedtek le. Ekkortl beszlnk a Pannon Birodalomrl.
4.) ket kvettk 434-35-ben a szki- s kaza-hunok, Atillk vezetsvel. k is hamar sszeolvadtak, eggy vltak a mr itt l trzsekkel, megalkotva gy a Nagy Hun Birodalmat. A hunok ksbbi kivonulsa is csak rszleges volt, hiszen a kabarok, zok (palcok) s szki-hunok trzsei visszamaradtak.
5.) tdik honfoglalknt rkeztek a Nagy Avar gi Birodalom trzsei Bajn fejedelem vezetsvel 567 s 582 kztt, akikhez 575-ben az Alpr ltal vezetett Bla trzs is megrkezett, majd 570-670 kztt az uruki-mani keresztny tmegek.
6.) tdiknek rkezett 895-96-ban a Tenisur vonalrl a Hun s Avar trzsek maradvnyaival egytt a Magyar Trzsszvetsg 10 trzse. Ezen trzsek s vezetik a kvetkezk voltak: Kri (Huba), Keszi (Thtm), Krt (ldor), Gyarmat-Kaszu (Bark), Megyer (Kond), Kunmagyari (Szeret), Ogz-Gyarmat (Eld), Tarjn (Ond), Nyk (Lad) s Jen (Tas).
S ez mg gy sem teljes lista, hiszen gondoljunk pl. a jszokra, kunokra vagy ksbb a hajdkra, akiket majdan az 1600-as vek elejn teleptenek be az orszg keleti rszbe, illetve Erdlybe. Arrl vajon mirt nem szlnak a trtnelem tanknyvek, hogy ezeket a hajdkat honnan is teleptettk ide? Nos, valjban k a Szakszin, Magyarka trsgbl elindul, badzsirt-, szavrd- s kuma-magyarok, Kk-t mellki avarok, valamint az Azovi s Krmi knsg terletrl elindul maradk Bla s Gyula trzsek nkntesei voltak. Mind magyarul beszltek, magyar rovsrssal rtak, s uruki-mani biblit olvastak. (Mintegy 92.000 harcosrl valamint azok csaldtagjairl van sz!) A tananyaggal ellenttben k nem marhapsztorok voltak, hanem kivl harcosok, br tny, hogy nagy marhacsordkat s kondkat is hajtottak ide. Ezt azonban mint adomnyt hoztk magukkal, hogy az nsges idkben ezzel segtsenek a rokon magyarok lelmezsi gondjain. Ezeket a seregeket egybknt Kun Lszl s Mtys kirly leszrmazottai vezettk. Nagyon fontos szerepk volt a trtnelmnkben, hiszen Bocskai aligha knyvelhetett volna el brminem sikert a segtsgk nlkl.
A beavatott hierarchia
si MAG-npnk, kztk a MAG-R beavatottakkal teht visszakltztek a Krpt-medencbe. De kik is pontosan ezek a beavatottak? Napjainkban mr sajnos ersen keverednek ezek a fogalmak: tltos, smn, beavatott, mgus, s mr nemigen tudjuk, hogy van-e klnbsg a jelentskben, avagy ugyanazt a fogalmat takarjk. Ennek egyik oka az, hogy a klnbz trzsek ms-ms megnevezseket hasznltak. Aki a hunoknl smn volt, azt az avarok btnak, mg a magyarok pedig tltosnak neveztk. Az Arvisurkbl azonban egyrtelmen kitnik, hogy alapveten ktfle minsgrl van sz, hiszen kln emltik a smnokat, s kln a beavatottakat vagy msnven mgusokat. Ez utbbiak esetben az ember eleve olyan tulajdonsgokkal szletik le a Fldre, hogy mr rendelkezik kiemelked kpessgeivel. Hiszen eleve Isteni kldetssel, s olyan nagy volumen feladatok elvgzsre rkezik ide, hogy eme parakpessgek nlkl azt vgre sem tudn hajtani. k olyan nagylelkek, akik egybknt magasabb (5-6.) dimenzikbl jnnek ide. s ltezik egy msik minsge a beavatottsgnak, amikor az illet ugyan alacsonyabb rezgsszinttel szletik a Fldre, m letben olyan sokat tanul, illetve olyan dolgokat cselekszik, hogy ezltal magasabb llekszintre kerl (4-5. dimenzi). letkben nekik is van legalbb egy elragadtatsuk, teht kzvetlen kapcsolatuk, csatornjuk alakul ki Istennel. Ez a ktfle minsg a vilg szinte minden kultrjban s vallsban megjelenik. Ami az Arvisurkban beavatott s smn, az a magyarok fogalmai szerint tltos s smn, a keresztnysgben szent s boldog, mg pl. a buddhizmusban buddha s bdhiszattva.
Az emltett nevek teht mind beavatottakat jellnek, csak klnbz szint kpessgekkel. Azonban az seink a beavatottsgnak nem csak kt szintjt klnbztettk meg, hanem annak 24, st 25 fokozatt, amit kartszmmal jelltek. Egy un. smnprbn tudtak meggyzdni arrl, hogy pontosan milyen fokozat beavatott az illet. Eddigi legmagasabb – 25 kartos - fokozat mgusaink voltak: Anyahita, Etana, Buddha, Jzus, mg a 24 kartosak kzl ismertek: Nimrd, Gilgames, Sikila, Romulus, Attila kirly, stb.. Mikor Tura tadta Pal Zoltnnak a rovsrs jogt, szintn elvgezte vele ezt a bizonyos szertartst, mely sorn kiderlt, hogy Pal Zoltn br „csak” egy egyszer gyri munks, m mgis 21 kartos(!) beavatott volt. Baraca smnnven ezzel nyert jogot arra, hogy a Vznt Vilghnap beszlje s a mintegy 1000 rovsmn egyike legyen. Ilyen „beszl” smn ugyanis csak minden vilghnapban szletik egy.
Ezek a beavatottak a 24 Hun Trzsszvetsg keretein bell egy kln hierarchiai rendet kpeztek, ami teljesen fggetlen volt a vilgi trsadalmi rendszertl. Termszetesen ez nem jelenti azt, hogy esetenknt ne lettek volna tfedsek, m mgis kln, s msok ltal kerltek megvlasztsra. De lssuk, hogy milyen szintekre is tagozdott ez a beavatott rendszer.
A kzponti magot az t legersebb fokozat beavatott kpezte, fggetlenl attl, hogy melyik trzsbl szrmazk voltak. Ezek mindegyikhez is tartozott 5-5, a sorban a kvetkez legersebb szint beavatott. Ez a 30 ember kpezte az un. bels krt, az sszes tbbi beavatott pedig a kls krbe tartozott. A bels t ember kivlasztotta maguk kzl a legersebbet, s lett a beavatott fejedelem, aki a vilg sszes beavatottjt szellemi szinten sszefogta. Ilyen beavatott fejedelem volt a trtnelmileg ismert szemlyek kzl Jzus, Hunor, Bagamr, Buda, Aladr (Buda fia), lmos, Vszoly-Mihly (Gza fejedelem els hzassgbl szrmaz fia), Levente (I. Andrs s I. Bla ccse). Beavatott fejedelmet ltalban 20 venknt vlasztottak. k mindig a legvdettebb helyen, azaz a Beavatott Kzpontban tartzkodtak, ahol a bels kr tagjai 20 venknt tallkoztak. Kzben pedig lland telepatikus kapcsolatban lltak egymssal. Mikor j beavatott fejedelmet vlasztottak, akkor az elz fejedelem bekerlt az regek Tancsba. Ez a rendszer mg Ataiszbl szrmazik. A beavatott trsadalomban egybknt soha nem volt faji vagy nemi megklnbztets. Mindig az a trzs volt a vezet trzs a 24 Hun Trzsszvetsgen bell, amelyik a legtbb s legersebb beavatottat adta.
A kzponti magban pedig mindig volt egy olyan beavatott, aki a magyar trzsszvetsg fejedelmeit kln figyelte s vezrelte. Hisz ez a szvetsg pp abbl a clbl jtt ltre, hogy a beavatottak tudst a magyarok megrizzk, s pl. emiatt nem volt szabad terleti hdtsokban, hborkban rszt vennnk. Ezrt volt szksges a kell helyen s kell idben egy nll, fggetlen llamot ltrehoznunk.
Szintn keverheti a fogalmakat az a tny, hogy az egyes beavatottaknak ms-ms papi tisztsgk is lehetett, s ezeknek szintn klnbz elnevezse volt. Ezek a tisztsgek azonban nem tkrztk a beavatottsg erssgt, azaz ugyanazt a tisztsget ms-ms erssg beavatottak is ellthattk. Ezek a tisztsgek az albbiak voltak:
Pateszi - ifjsgi fsmn
Harsny - kispap
Regs - tant pap
Bacsa - ellt pap
Bd - bsg pap
Boksa (baksa) - tuds pap
Arbag - gygyt pap
Kcs - vndorl pap
Dalacs - katona pap
Ulcsk - nemzetisgi pap
Duru-smn - szvetsgi pap
Jaku-smn - sszekt pap
Barus-smn - jvendmond pap
Magc - varzsl pap
Nazr - istenidz pap
Bn - rsgpap
Kende - napisten pap
Trkny - kovcs pap
Vajda - kalandoz pap
Gyula - szerzdsi pap
Horka (harka) - br pap
Szcs-smn - aranyasszony pap
Igric - nekl pap
Abakn - rsgtancs pap
Rimalny - gondoz papn
A magas fok beavatottakat, tltosokat egybknt TTosoknak is neveztk. A TT=TR, azaz nyit rtelemben lleknyitst jelent Isten fel. Msrszt pedig Fehreknek is neveztk ket, ezt pl. Mtys kirly plos rendi szerzeteseirl pontosan feljegyeztk. Ez egy nagyon fontos dolog, hiszen errl rgtn esznkbe kell jusson valami, mghozz a Tat testvrisg, illetve ms nven a Nagy Fehr Testvrisg! Rluk a kvetkezket kell tudni:
Az egyiptomi mitolgibl is ismert Toth (az Arvisurk tansga szerint egybknt is szriuszi szrmazs beavatott volt). Az fia volt Tat - aki maga is felemelkedett mester volt, - s aki egy szellemi iskolt alaptott Egyiptomban. Ezt az iskolt neveztk a Tat Testvrisgnek, amit ms nven a Nagy Fehr Testvrisgknt ismernk. k az tdik beavatsi szintet elrt, vagy ennl magasabb szinten lev, az egsz emberisget vezet, irnyt lnyek kzssge. Kzs jellemzjk, hogy als testeiket (fizikai, asztrlis, mentlis) tkletesen uralmuk al hajtottk, ennek kvetkeztben nem szksges fizikai testben lteznik, hogy teljesen tudatos, aktv munkt vgezhessenek. Akkor ltenek fizikai testet, amikor szksgt rzik, m ekkor sem felttlenl vlnak kzismert szemlyekk. A Nagy Fehr Testvrisg tevkenysge az emberisg vezetse, irnytsa, tantsa.
Beavatott s smnkpzsek
Rgebben minden 100 ember kzl szletett egy-egy tehetsges beavatott, ksbb azonban ez az arny egyre cskkent. Ezrt seink a gyermekeiket mindig kpeztk a Szriuszrl hozott tudomnyokban. Minden trzs kteles volt elkldeni a legtehetsgesebb ifjkat az ppen akkori beavatott kzpontba smn kpzs cljbl, amely egy 5 ves kpzs volt. Itt rovsrst, orvoslst, lpolst, kereskedelmi s gazdlkodsi tanulmnyokat, csillagszatot, a hitvilggal, hitlettel kapcsolatos ismereteket szereztek, de ezen fell gyakorlati kpzsben is rszk volt, elssorban a lovagls tern. A tanulmnyok befejeztt kveten rendeztk meg a Nagy Snt, ami egy 4 vagy 5 napos gyorsasgi gyessgi verseny, s egyben szellemi mveltsgi vetlked volt. (Az udmurtoknl hvtk a gyztest Pnksdi kirlynak!)
Aki az els lett, az nyerte el a fsmni mltsgot, illetve mellette msik fejedelem volt a fvezr. Hiszen mindig ketts vezets volt a hun-magyar birodalomban, volt egy vilgi vezet, egy fvezr, valamint egy szellemi vezet, azaz fsmn is. Ez utbbiak legtbbszr csak a httrben mkdtek. A np szmra soha nem mutattak olyan ltvnyt az irnytsukban, hiszen nekik nem is annyira a nppel, mint inkbb magval az Istennel volt dolguk. m ezek a funkcik trsadalmi, s nem pedig beavatott tisztsgek voltak. Ugyanakkor a magyaroknl az volt a jellemz, hogy a vilgi vezetk is beavatottak voltak, de ltalban nem k voltak korukban a legersebb fokozatak. Ezek az elnevezsek is trzsenknt vltozak lehettek. Szakrlis uralkod volt a hunoknl a fsmn, a magyaroknl a tltos, az avaroknl a bt, kende, knd, kn a trk npeknl, a kagn a kazroknl, vagy a lukum az etruszkoknl. Vilgi uralkodk voltak a hun fvezrek, a magyar fejedelmek, a kazr kirlyok, stb. Ez az uralkodi kettssg a Trzsszvetsgen bell is jelen volt, hiszen, mint tudjuk a Megyer trzs volt a vezet, fvezr trzs, ugyanakkor a Nyk trzs volt a beavatott trzs, azaz a szellemi vezetk csoportja, s ennek tagjai szinte valamennyien beavatottak voltak.
A ksbbi kirlyainkat is szakrlis uralom jellemezte, ami azt jelenti, hogy a kirly vilgi vezet volt ugyan, m egyben olyan erket is birtokolt, amelyek kpess tettk arra, hogy a megistenlst megvalstsa, akr letben, akr halla pillanatban, akr az utn. k teht mgikus erkkel rendelkeztek, ezltal magasan az ltaluk uralt np fl tudtak emelkedni. Erre azrt volt szksg, hogy megmutassk az alacsonyabb szellemi szinten l trsaiknak, hogy hogyan lehet megoldani a problmkat, s hogyan emelkedhetnk mi is magasabb szintre. A szakrlis uralom kivltsga azrt adatott meg a magyarsgnak, mert az egyes nemzeteknek is megvan a sajt feladatuk, kldetsk, s ily mdon a magyarsgnak az is feladata, hogy egsz nemzetknt szentt vljon. Ezrt is nagyon fontos, hogy megismerjk a valdi mltunkat, s gy a hibkbl, mint az ernyekbl tanulva ki tudjuk kvezni a jvnket. Klnsen ismernnk kell az egykori beavatottjaink lett, hisz elssorban tlk tudunk leckt venni.
A nknl is folyt gynevezett rimalny-kpzs, ami 4 vig tartott, s ahov szintn a legjobbak juthattak be. Az vetlkedsk gyztesbl kerlt ki az aranyasszony. Az feladatuk is nagyon fontos volt, gy pldul a vets, arats megszervezse, a betakartott javak igazsgos elosztsa a kzssgen bell, a lakpletek, s az egsz telepls tisztntartatsnak felgyelete, a gyermekek vilgrahozatalnak megknnytse, a csecsemk s szl asszonyok gondozsa. A trzsszvetsg minden idkben rendelkezett tovbb - szintn smnkpzben vgzett - rovsmnokkal, akik feladata a fontos trtnsek k-, vagy fmlapokra val lejegyzse volt.
A beavatottak kpzse 3 vig tartott, amelyen az tves smnkpzsen mr tesett pateszik, papok s smnok vehettek rszt. Az kpzsk a tanfejedelmek dolga volt, akiket szintn 20 vre vlasztottk meg.
A beavatottak jellemzi
Nzzk, milyen jellemzkkel is brtak ezek a beavatottak. Az ltalnossgban elmondhat rluk, hogy k nem beszltek Jzus tantsairl, hanem ltk azt. k egy szemlyben voltak papok, orvosok s hsk. Blcsessgk is korn megmutatkozott. Kzlk sokan nagyon szegnyek voltak, a krnyezetkben lk tartottk el ket. Azrt is rejtztek ilyen lca mg, hogy megtvesszk azokat az embereket, akik nem voltak mltak a titkok megismersre. Teht k azok, akikben az rkkval Atyaisten Szelleme l. De nzzk rszletesebben, hogy milyen tulajdonsgokkal, kpessgekkel is voltak megldva.
Csillagjelzs az gen
A magas fok beavatottak, tltosok szletst mindig elre jeleztk, ismertk annak pontos idejt. Ugyanakkor rkeztket egy fnyes csillag is jelezte az gen. Ezt mr nagyon jl ismerjk a Biblibl, Jzus szletsrl. A hrom kirlyok ezen jelzs nyomn indultak el a csecsem Jzushoz, tiszteletket tenni. Ahogy az Arvisura is megrja errl az esemnyrl:
„Csillagjsok rklt tudomnya szerint 25 karjos beavatott szletse vrhat. Egy blcs a prtus birodalomban felvette a Boldizsr mgus nevet, majd Gspr s Menyhrt trsasgban vrtk a fnyes csillag jelt.”
m ez nem csak Jzus esetben trtnt gy. Hasonl jelensggel tallkozhatunk az Arvisurkban mr jval Jzus eltt is pl. Etana esetben, aki Magyarka – az egykori egyik legfontosabb Beavatott Kzpontunk - kirlya volt.
„Amikor Szagamoninak megszletett az imdsgos kisfia, Etana egy fnyes kis csillag futott t az gen, amely azt jelentette, hogy 25 karlyos beavatottsgi fok kisgyermek szletett. Szavrd magyarok, garazok s rmnyek tmegei jttek megnzni a kisdedet s Magyarka npe thegyi bcsjrssal ujjongott. Derzs beavatott ifjsgi fejedelem vezetsvel egy biztostott ksret megy Magyarkra, hogy dvzlje a Vilghnap 25 karlyos beavatottjt.
A grgk regevilga is megemlkezik ezen szemlyrl, azzal, hogy replni is tudott. A szletsi idpont Kr. e. 3780-ra esik.”
De ne feledkezznk meg pl. Szent Erzsbetrl sem. Klindsor szkelyfldi szsz mgus ugyangy megjvendlte az szletst is. St elre megmondta a nevt s azt is, hogy a thringiai rgrf felesge lesz. Az rkeztt szintn csillag jelezte, csakgy mint Etant vagy Jzust.
m ha egy ilyen magas fok beavatott szletst egy csillag megjelense ksr, akkor ennek a folyamatnak visszafel is igaznak kell lennie, azaz, a hallukkor pedig annak a csillagnak le kell tnnie. S valban gy jegyeztk ezt fl az Arvisurkban pl. Atilla kirlyunkrl.
„A bcsztatban Nekese fsmn minden jt elmondott Atillrl s nagy eldjnek, Nimrdnak letmvhez hasonltotta hdtsait. Elmondta, hogy egy fnyes csillag futott le az grl, Vanisten birodalmbl.”
Ilyen csillagjelensg a fentiektl eltren ms esetekben is meg tud nyilvnulni, pl. ha az illet figyelmeztetni akar valakit valamire. Lszl kirlyunkat 1192-ben avattk szentt. A szertarts alatt a ppai legtus, mint mindig, most is azon volt, hogy hogyan lehetne elhzni, elodzni a kihallgats folyamatt. Ekkor hat ra tjban egy hihetetlenl ers fny, vrs csillag jelent meg az gen a monostor felett, s kt rahosszig ott tndklt. Szent Lszl csillagnak figyelmeztetsre aztn a legtus mgis meghozta pozitv dntst.
Szent Margit esetben szintn megjelenik egy csillag, m az esetben is csak a tvozst kveten. Kb. egy fl vvel a halla utn, mikor romlatlan teste mr koporsban volt, nagyon ers virgillat s fst kezdett radni belle. S az esetben ekkor jelent meg a fnyes csillag az gen.
Foggal, 6 ujjal szletettek
A tltosok mr szletskkor megklnbztet kls jegyeket viselhetnek magukon: gyakran hat ujjal vagy foggal szletnek.
Az Arvisurban is tbb helyen, tbb beavatott szletsrl fljegyeztk azt, hogy foggal szletett, gy pl. amikor egy Szente nev fejedelemasszony vilgra hozza a beavatott m-jelzssel szletett kislnyt, Sikilt, rla is lejegyzik, hogy foggal szletett. Sikila a kornak legmagasabb, 24 kartos beavatottja volt, akit szletsekor Kaltes asszonynak ajnlottak fl. Mrpedig akrkit nem lehet ilyen magas szint entitsnak felajnlani, csak azt, aki br azokkal a bizonyos kpessgekkel, ami a kapcsolattartshoz szksges.
Ki ne ismern a szkely-magyar npmesk egyik hsnjnek, Tndr-Ilonnak a nevt. egybknt ugyangy Hunor leszrmazottja volt, mint Atilla kirlyunk. „Szanka s Majsa hzassgbl szletett els gyermekknt az Ilona nap hajnaln vilgra jtt, foggal szletett lenyka, aki a regk Tndr Ilonja lett. Ezrt gilnynak, Tndrknek neveztk. A foggal szletett kis Lna ksbb elnyerte a kitntet Gyily gyztes nevet. A dli fejedelmi udvaroknl, a biznci csszrsgnl, s ezen keresztl a nyugati fejedelmi udvaroknl is a ppasg rvn sokat tett azrt, hogy a birodalom hborgatottsga megsznjn. Idk multval bkeszeret nagy kirlyn lett belle, kinek uralma alatt nyugalomban s bsgesen szaporodtak alattvali”. Neki is mindenkpp ksznettel tartozunk azrt, hogy ma mg lnk s nem rldtnk fel az egyes korok ldkl harcaiban.
A foggal szletettek csods kpessge a np emlkezetben ma is elevenen l, s tbb feljegyzs is szletett ezekrl. gy pl. egy taktaszadai hiedelem monda szerint:
„Vittk az ebdet, mi ketten. Olyan ht-nyc v krl vtam. A fi is olyanba. Ht esztends vt. Egyszer csak egy gynyr nagy fnyessg ereszkedik a felhbl lefel. Elinkbe. Ttott szjjal lestk azt a nagy fnyessget. A fnyessg odalp elnkbe, krem, a Sanyi gyereknek megfogta a kezit. A gyerek letette az telest az t kzepire. Oszt akkor mn emelkedett felfel. A gyerek felszllt krem. Felszllt. n gy nztem a szememmel, majd kigytt a helyibl. Lestem n.... Oszt szaladgltak a tuds asszonyhoz. A tuds asszony aszonta: - Csak imdkozzanak a j Istennek maguk. A gyereknek nagyon j helye van. Nagy fnyessgbe van, majd 21 ves korban haza fog gynni... Foggal szletett gyerek volt. Az desapja akkor mondta, foggal szletett gyerek.”
Ez egy fldnkvli keze
Neki is hat ujja van, akr
sok tltosunknak, szentnknek.
Azon esetekre is ismernk pldkat, amikor a tltos hat ujjal szletett. Ilyen volt pl. Szent Istvn is, szmos brzolson, - mint pl. a palst-brzols - is gy lthat. S vgl egy mlt szzadi plda: Ady Endre, aki kztudottan szintn hat ujjal szletett. Tudta is magrl, hogy Gg s Magg fia. (Gg s Magg a fehr s fekete hun trzsek szriuszi szrmazs vezeti voltak mg Ataiszon!)
Tejen ls
A hagyomny szerint a tltosok tejen ltek 7 ves korukig, mert ez volt az let vize, a halhatatlansg itala, az gi kapcsolat eszkze. Nagyon sok elbeszls, trtnet szl arrl, hogy a tltos csak tejet kr enni, esetleg tojst. A tej s a tojs is a kezdet, a tiszta teremts telei, hiszen az jszlttek is csak tejet isznak kezdetben. s k azok, akik ekkor mg kzvetlen kapcsolatban vannak Istennel. A tejet raszt eml=emel, azaz mr maga a sz is magban rejti a felemelkeds lehetsgt. A tej szavunk pedig kapcsolatos a teli, teljes(sg) szavakkal, azaz kifejezi a teljessgre, a tkletessgre val trekvst.
A tejivs olyannyira feltn s gyakori jelensg volt seinknl, hogy sok klfldi utaz ezt meg is rktette rsaiban. gy pl. Homrosz is megrta a szktkrl, hogy „tejiv j kancafejk”. Nicolas Damascenus szerint pedig „a szktk eledele csak kancatej, s ezrt nehezen meghdthatk”. Ez egy nagyon rdekes ok-okozati sszefggs, amin rdemes elgondolkodnunk. Mint lthat a fehr kanca teje sokkal rtkesebb volt, mint a tehntej.
A tej fontossga ms kultrkban is megmutatkozik. Egyiptomban pl. az zisz istenn tejvel tpllt fra egy magasabb ltformhoz, a megvilgosodshoz, a blcsessghez s halhatatlansghoz jutott el. Mohamedrl is gy szl a hagyomny, hogy midn szrnyas lovn a mennybe jutott, ott 3 teletlttt aranykelyhet tettek el. Az egyikben vz, a msikban bor, a harmadikban pedig tej volt. a tejet vlasztotta, szerencsjre. Ugyanis a msik kt esetben vz-, vagy tzzn puszttotta volna el a npt, m gy a helyes utat vlasztotta.
Nlunk, magyaroknl, II. Rkczi Ferencrl is gy tudtk, hogy 7 vig szopott, s ennek ksznhette rendkvli erejt. Azt hittk rla, hogy azrt nem fogta a goly (lepattant rla!), mert tltos volt.
A szkely npmeskben Tndr Ilona is tejtban frdik meg. S ezzel nagyon rdekes sszefggst mutat az Arvisura, hiszen eszerint mikor Ilona-Gyily megszletett, valban megfrdette a bba az jszlttet a Fehr-tban. Mrpedig a tejtavat neveztk fehrtnak.
| |